Poznaj naszą firmę

O nas

Poznaj naszą firmę

O nas

Nasze systemy wykorzystywane są na całym świecie

Impact Clean Power Technology S.A. jest wiodącym producentem systemów bateryjnych dla transportu: publicznego, przemysłowego, komercyjnego oraz robotów AGV. Oprócz rynku krajowego, nasze produkty sprzedajemy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Turcji i we Włoszech. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój stworzyliśmy rozwiązania, które pozwoliły nam zbudować międzynarodowe portfolio stałych Klientów. Odbiorcami naszych baterii są m.in. Solaris, Ursus, JBT, Kiepe Elektrik, TEMSA. Stworzenie produktów, które zyskały najwyższe uznanie w szeroko pojętej branży e-mobilności to efekt współpracy naszych inżynierów z najlepszymi ośrodkami naukowymi w kraju. Synergia nauki i biznesu poskutkowała uzyskaniem znaczącej przewagi konkurencyjnej. Dzięki niej nasze obroty w ciągu ostatnich trzech lat zwiększyły się dziesięciokrotnie.  Zespół ICPT S.A. to ponad 160 wysoko wyspecjalizowanych pracowników  w tym 60 inżynierów różnych specjalności. Firma przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji, jak np. spawania laserowego, realizuje złożone i skomplikowane projekty. Ich efektem są produkty charakteryzujące się wysoką jakością i skalowalnością rozwiązań.

Wizja

Z naszymi Klientami chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz zapewnić im najwyższy standard obsługi. Będziemy nieustannie inwestować w dalszy rozwój naszych produktów dzięki czemu  zapewnimy im dostęp do sprawdzonych standardowych i niestandardowych rozwiązań na rynkach akumulatorów dla sektorów E-Mobility i Energy Storage.

Misja

Ciągły rozwój poprzez inwestycje w badania i wdrażanie innowacyjnych technologie dzięki czemu zamierzamy utrzymać pozycję lidera w dziedzinie integracji akumulatorów w globalnej przestrzeni rynku energii elektrycznej i magazynowania energii. Ponadto stworzone przez nas rozwiązania mają istotny wpływ na poprawę jakości życia i ochronę środowiska.

Kierownictwo firmy

Zarząd spółki

Bartłomiej Kras

Bartłomiej Kras

Prezes Zarządu

Przez ostatnich 14 lat związany z branżą e-mobilności. Specjalista w zakresie projektowania i wdrażania systemów akumulatorów litowo-jonowych. Zarządzał wieloma takimi projektami realizowanymi przez firmę od początku jej istnienia, zakończonymi wdrożeniami i komercjalizacją na całym świecie, m.in. dla takich firm jak Citroen, Bosch, SAM Group, Smith Electric Vehicles, Solaris, Ursus, Vosloh Kiepe, Voith, Temsa i KTM. Był kierownikiem projektów badawczo-rozwojowych w międzynarodowych konsorcjach, tj. TAILORWELD, TOLPE czy KORANET. Jest autorem i współautorem szeregu patentów, znaków towarowych i unikalnych rozwiązań technicznych z zakresu elektromobilności, akumulatorów litowo-jonowych, ogniw paliwowych i sterowania systemem. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, na której otrzymał tytuł doktorski. Ukończył również szkolenia organizowane przez Instytut ICAN (Harvard Management Course).

Konrad Makomaski

Konrad Makomaski

Wiceprezes Zarządu

Od 14 lat związany z branżą elektromobilności. Początkowo jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Impact Automotive Technologies (pierwszy polski projektant i producent seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego RE-Volt) oraz CEO w Clean Power Technical Solutions. W trakcie swojej kariery pracował w Polsce, USA, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. najpierw jako inżynier automatyki (Polska – Huta Katowice 1979-81, Francja – projekt USINOR Dunkierka 1982-85), a później w branży IT i zarządzania przedsiębiorstwem. Przez ponad 10 lat (1986-97) pracował dla Oracle Corporation we Francji, w USA i w Polsce. Następnie (1997-2001) zajmował stanowisko CEO Informix Poland. W latach 2001-2005 stworzył i zarządzał największą internetową platformą handlu internetowego Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. – Marketplanet. W 2002 r. Otrzymał nagrodę Marka Cara za pracę w dziedzinie systemów informatycznych dla administracji publicznej. Był wieloletnim członkiem Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz ekspertem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Następnie był jednym z inicjatorów Polskiej Platformy Technologicznej E-Mobilności. Ukończył Wydział Elektroniki i Informatyki Politechniki Warszawskiej oraz International Business School INSEAD we Francji.

 

Sebastian Kośmieja

Sebastian Kośmieja

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Finansowy

Pracował przez wiele lat na kierowniczych stanowiskach w KPMG, gdzie wykonywał usługi atestacyjne dla międzynarodowych koncernów w wielu branżach.  Następnie kontynuował swoją karierę zawodową w sektorze nieruchomości inwestycyjnych. M.in. pełnił obowiązki Head of Finance w PointPark Properties Poland, światowej grupie specjalizującej się w inwestycjach w wysokiej jakości powierzchnie magazynowo-logistyczne. W trakcie pracy uczestniczył w procesie oferty publicznej (IPO) na giełdzie w Londynie. CFO w Grupie Scanmed w latach 2015-2017. Specjalizuje się w doradztwie finansowym w zakresie finansowania projektów, restrukturyzacji, kontroli wewnętrznej oraz implementacji systemów ERP.  Posiada kwalifikacje Certified Commercial Investment Member (CCIM) oraz jest ACCA Affiliate.

Krzysztof Dresler

Krzysztof Dresler

Członek Zarządu

Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości oraz instytucjach rynku kapitałowego. Przez ponad 10 lat pracował w bankowości, m.in. jako wiceprezes zarządu PKO Bank Polski SA w latach 2008-2011.  Przewodniczył Komitetowi ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Komitetowi Kredytowemu Banku. W latach 2010-2012 był sekretarzem Rady Nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.W 2012 roku został odznaczony odznaką honorową Prezesa Narodowego Banku Polskiego „Za zasługi dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”. We wcześniejszym okresie był Dyrektorem Zarządzającym w Pekao SA, a jako Chief Financial Officer oraz Reporting Officer w Xelion Doradcy Finansowi Unicredit Group. Jest członkiem wielu organizacji, m.in. Global Association of Risk Professionals, Professional Risk Management International Association oraz Rady Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego EFPA Polska. Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia filozoficzne w Collegium Civitas, program menedżerski „Zarządzanie dla przywództwa w biznesie” przygotowany przez University of New Brunswick, a także Studia Podyplomowe „Studium Controlingu Bankowego”.

Wysoka jakość

Każdy z naszych produktów przechodzi bardzo rygorystyczny proces testów i weryfikacji właściwości, co gwarantuje, że tworzone przez nas rozwiązania charakteryzują się najwyższą wydajnością i jakością.

Skalowalność rozwiązań

Rozwiązania charakteryzujące się wysoką wydajnością oraz skalowalnością  są najefektywniejsze. Dla branży transportu publicznego kierującej się zasadami zrównoważonego rozwoju jest to niezwykle ważne. Nasze produkt to gwarantują.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Posiadamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę projektową co gwarantuje świadczenie usług w sposób innowacyjny i na najwyższym poziomie. Posiadamy autorskie, niezawodne rozwiązania technologiczne, które ciągle udoskonalamy, aby zadowoliły nawet najbardziej wymagających Klientów.

ZRÓWNOWAŻONY PROCES

Najważniejszy dla nas jest Klient, dlatego w całym procesie stawiamy na zrozumienie jego potrzeb.  Efektem takiego podejścia są „uszyte na miarę”, unikatowe rozwiązania projektowe i produkcyjne.

Struktura

firmy

ICPT S.A. projektuje i realizuje złożone i trudne projekty, które wymagają od naszych inżynierów wąskiej specjalizacji. Dlatego pracują oni w dedykowanych zespołach:

Mechanika

Zespół mechaniczny, odpowiedzialny za tworzenie komponentów podzespołów i obudów.

Software

Zespół, który tworzy oprogramowanie do zarządzania energią  i     monitorowania procesów związanych z eksploatacją i wykorzystaniem baterii.

Hardware

Zespół projektujący układy elektroniczne odpowiedzialne za prawidłową pracę naszych baterii.

Elektryka

Zespół elektryczny, który odpowiada za konfigurację całości połączeń elektrycznych od wyboru przewodów, po tworzenie wiązek i ogniw.

Do relacji z Klientami dedykowany jest nasz dział sprzedaży, który jest w ciągłym kontakcie z Klientami. W każdej chwili zapewnia dostęp do informacji nt. statusu realizacji zamówienia. Z kolei wsparciem posprzedażowym zajmuje się nasz serwis techniczny.

Wyróżnienia

Nagrody

Nasze działania były wielokrotnie dostrzeżone i nagradzane zarówno w Polsce jak i za granicą.

Medal Prezesa SEP

za rozproszony system zarządzania zasobnikami energii do aplikacji mobilnych na Międzynarodowych Targach Energetyki Expopower 2016

Wizjonerzy 2018

„WIZJONERZY” to nagroda Dziennika Gazety Prawnej dla wiodących postaci polskiego biznesu. Honoruje tych właścicieli firm i menedżerów, którzy mieli wizję, determinację i odwagę, którzy wdrożyli wielkie projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego, którzy dzięki swojemu uporowi i determinacji potrafili podnieść wartość firmy.

VIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń 2015

III nagroda w konkursie pod patronatem Ministra Gospodarki na najbardziej innowacyjny produkt lub technologię pokazywaną na targach dla firmy Impact Clean Power Technology S.A. za innowacyjny system magazynowania energii MEGALION.

Nowe Impulsy 2017

Efektywność energetyczna, inteligentne narzędzia w dystrybucji energii, IT w energetyce wytwórczej, proekologiczne technologie w ciepłownictwie, rozwój technologii odnawialnych czy wykorzystanie gazu w energetyce – polski rynek energii rozwija się, podążając za globalnymi trendami. Najaktywniejsze firmy i najciekawsze branżowe projekty nagrodzono tytułami Nowe Impulsy 2017

Nasza

Historia

 1. 2005 Start firmy ,  rozpoczęcie prac nad projektem  pojazdu elektrycznego SAM EVII 
 2. 2007 Przygotowanie do certyfikowanej, seryjnej produkcji pojazdów SAM EVII
 3. 2008Prace nad rozwojem pojazdów elektrycznych  ATVs 
 4. 2009 Produkcja pierwszych stu samochodów elektrycznych SAM EVII 
 5. 2010 Projektowanie i  rozwój systemów bateryjnych dla Smith Electric Vehicles (8,5 tonowych ciężarówek)
 6. 2011 Projektowanie i rozwój systemów bateryjnych dla samochodów  Citroen Survolt i KTM Freeride E
 7. 2012 Projektowanie i rozwój systemów bateryjnych dla  autobusów Solaris 
 8. 2013Powstają systemy bateryjne dla autobusów Karsan i Ursus
 9. 2014 Rozpoczęcie seryjnej produkcji  baterii LFP 
 10. 2015 Rozpoczęcie seryjnej produkcji baterii  LTO i NMC 
 11. 2016 Rozwój systemów bateryjnych dla autobusów  IRIZAR oraz TEMSA
 12. 2017Pierwszy w Polsce certyfikat homologacji R100.2 dla baterii litowo-jonowych w kategorii UVES 200 
 13. 2018Uruchomienie produkcji baterii litowo-jonowych na rynek telekomunikacyjny

Realizuj swoje pasje

Napisz do nas

Dołącz do nas, realizuj pasje, rozwijaj się współtworząc razem z nami rozwiązania przyszłości. Jeżeli jesteś na to gotowy z przyjemnością powitamy Cię w naszych szeregach.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie zgadzasz się na korzystanie przez serwis z plików cookies, zmień ustawienia przeglądarki zgodnie z niniejszą Polityką cookies

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close