Poznaj naszą firmę

O nas

Poznaj naszą firmę

O nas

Impact Clean Power Technology S.A. jest wiodącym producentem systemów bateryjnych dla transportu: publicznego, przemysłowego, komercyjnego oraz robotów AGV. Oprócz rynku krajowego, nasze produkty sprzedajemy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Turcji i we Włoszech. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój stworzyliśmy rozwiązania, które pozwoliły nam zbudować międzynarodowe portfolio stałych Klientów. Odbiorcami naszych baterii są m.in. Solaris, Ursus, JTB. Stworzenie produktów, które zyskały najwyższe uznanie w szeroko pojętej branży e-mobilności to efekt współpracy naszych inżynierów z najlepszymi ośrodkami naukowymi w kraju. Synergia nauki i biznesu poskutkowała uzyskaniem znaczącej przewagi konkurencyjnej. Dzięki niej nasze obroty w ciągu ostatnich trzech lat zwiększyły się wielokrotnie i w 2017 r. przekroczyły 90 mln zł. Zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju, spółka planuje debiut giełdowy w 2020 r. Zespół ICPT S.A. to ponad 140 wysoko wyspecjalizowanych inżynierów, w tym mechaników, elektroników, elektryków, programistów, integratorów systemów i inżynierów produkcji. Firma przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji, jak np. spawania laserowego, realizuje złożone i skomplikowane projekty. Ich efektem są produkty charakteryzujące się wysoką jakością i skalowalnością rozwiązań.

Wizja

Z naszymi Klientami chcemy dzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz zapewnić im najwyższy standard obsługi. Będziemy nieustannie inwestować w dalszy rozwój naszych produktów dzięki czemu  zapewnimy im dostęp do sprawdzonych standardowych i niestandardowych rozwiązań na rynkach akumulatorów dla sektorów E-Mobility i Energy Storage.

Misja

Ciągły rozwój poprzez inwestycje w badania i wdrażanie innowacyjnych technologie dzięki czemu zamierzamy utrzymać pozycję lidera w dziedzinie integracji akumulatorów w globalnej przestrzeni rynku energii elektrycznej i magazynowania energii. Ponadto stworzone przez nas rozwiązania mają istotny wpływ na poprawę jakości życia i ochronę środowiska.

Kierownictwo firmy

Zarząd spółki

Konrad Makomaski

Konrad Makomaski

Prezes Zarządu od 2011 r.

Od 14 lat związany z branżą elektromobilności. Początkowo jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Impact Automotive Technologies (pierwszy polski projektant i producent seryjnie produkowanego samochodu elektrycznego RE-Volt) oraz CEO w Clean Power Technical Solutions. W trakcie swojej kariery pracował w Polsce, USA, Francji, Niemczech i wielu innych krajach. najpierw jako inżynier automatyki (Polska – Huta Katowice 1979-81, Francja – projekt USINOR Dunkierka 1982-85), a później w branży IT i zarządzania przedsiębiorstwem. Przez ponad 10 lat (1986-97) pracował dla Oracle Corporation we Francji, w USA i w Polsce. Następnie (1997-2001) zajmował stanowisko CEO Informix Poland. W latach 2001-2005 stworzył i zarządzał największą internetową platformą handlu internetowego Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. – Marketplanet. W 2002 r. Otrzymał nagrodę Marka Cara za pracę w dziedzinie systemów informatycznych dla administracji publicznej. Był wieloletnim członkiem Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz ekspertem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Następnie był jednym z inicjatorów Polskiej Platformy Technologicznej E-Mobilności. Ukończył Wydział Elektroniki i Informatyki Politechniki Warszawskiej oraz International Business School INSEAD we Francji.

RAFAŁ WERALSKI

RAFAŁ WERALSKI

Wiceprezes Zarządu i dyrektor finansowy

Z Impact Clean Power Technology związany od 2011 r. Odpowiada za  tworzenie i realizację strategii finansowej firmy, proces kontroli finansowej i raportowania, a także wdrożenie systemu klasy ERP. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej (Departament finansów i bankowości). Posiada uprawnienia ACCA. Wcześniej związany m.in. z BNP Paribas Lease Group Sp. z o.o., Eko-Systemy Sp. z o.o., był autorem wewnętrznym w Peako S.A. Audytorem w KPMG Audyt Sp. z o.o. i MAZARS GUERARD AUDYT Sp. z o.o.

Bartek Kras

Bartek Kras

Wiceprezes Zarządu i CTO firmy

Odpowiedzialny za wdrożenia i rozwój innowacyjnych technologii. Przez ostatnich 14 lat związany z branżą e-mobilności. Specjalista w zakresie projektowania i wdrażania systemów akumulatorów litowo-jonowych. Zarządzał wieloma takimi projektami realizowanymi przez firmę od początku jej istnienia, zakończonymi wdrożeniami i komercjalizacją na całym świecie, m.in. dla takich firm jak Citroen, Bosch, SAM Group, Smith Electric Vehicles, Solaris, Ursus, Vosloh Kiepe, Voith, Temsa i KTM. Był kierownikiem projektów badawczo-rozwojowych w międzynarodowych konsorcjach, tj. TAILORWELD, TOLPE czy KORANET. Jest autorem i współautorem szeregu patentów, znaków towarowych i unikalnych rozwiązań technicznych z zakresu elektromobilności, akumulatorów litowo-jonowych, ogniw paliwowych i sterowania systemem. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, na której otrzymał tytuł doktorski. Ukończył również szkolenia organizowane przez Instytut ICAN (Harvard Management Course).

Wysoka jakość

Każdy z naszych produktów przechodzi bardzo rygorystyczny proces testów i weryfikacji właściwości, co gwarantuje, że tworzone przez nas rozwiązania charakteryzują się najwyższą wydajnością i jakością.

Skalowalność rozwiązań

Rozwiązania charakteryzujące się wysoką wydajność oraz skalowalnością maksymalnej mocy są najefektywniejszymi rozwiązaniami. Dla branży transportu publicznego kierującej się zrównoważonymi i przyjaznymi dla środowiska rozwiązaniami jest to niezwykle ważne. Nasze produkt to gwarantują.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA

Posiadamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę projektową co gwarantuje świadczenie usług w sposób innowacyjny i na najwyższym poziomie. Posiadamy autorskie, niezawodne rozwiązania technologiczne, które ciągle udoskonalamy, aby zadowoliły nawet najbardziej wymagających klientów.

ZRÓWNOWAŻONY PROCES

Najważniejszy dla nas jest klient, dlatego w całym procesie stawiamy na zrozumienie jego potrzeb. Podczas współpracy z dziesiątkami klientów udoskonaliliśmy proces,  tak aby był on maksymalnie efektywny i odpowiadał na indywidualne potrzeby klienta, czego efektem są „uszyte na miatę” unikatowe rozwiązania inżynieryjne.
Struktura

firmy

ICPT SA projektuje i realizujemy złożone i trudne projekty, które wymagają od naszych inżynierów wąskiej specjalizacji. Dlatego pracują oni w dedykowanych zespołach:

Mechanika

Zespół mechaniczny, odpowiedzialny za tworzenie komponentów podzespołów i obudów.

Software

Zespół który tworzy oprogramowanie do zarządzania energią i monitorowania procesów związanych z eksploatacją i wykorzystaniem baterii.

Hardware

Zespół projektujący układy elektroniczne odpowiedzialne za prawidłową pracę naszych baterii.

Elektryka

Zespół elektryczny, który odpowiada za konfigurację całości połączeń elektrycznych od wyboru przewodów, po tworzenie wiązek i ogniw.

Do relacji z Klientami dedykowany jest nasz dział sprzedaży, który jest w ciągłym kontakcie z Klientami. W każdej chwili zapewnia dostęp do informacji nt. statusu realizacji zamówienia. Z kolei wsparciem posprzedażowym zajmuje się nasz serwis techniczny.
Wyróżnienia

Nagrody

Nasze działania były wielokrotnie dostrzeżone i nagradzane zarówno w Polsce jak i za granicą.

Medal Prezesa SEP

za rozproszony system zarządzania zasobnikami energii do aplikacji mobilnych na Międzynarodowych Targach Energetyki Expopower 2016

Wizjonerzy 2018

„WIZJONERZY” to nagroda Dziennika Gazety Prawnej dla wiodących postaci polskiego biznesu. Honoruje tych właścicieli firm i menedżerów, którzy mieli wizję, determinację i odwagę, którzy wdrożyli wielkie projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego, którzy dzięki swojemu uporowi i determinacji potrafili podnieść wartość firmy.

VIII Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń 2015

III nagroda w konkursie pod patronatem Ministra Gospodarki na najbardziej innowacyjny produkt lub technologię pokazywaną na targach dla firmy Impact Clean Technology S.A. za innowacyjny system magazynowania energii MEGALION.

Nowe Impulsy 2017

Efektywność energetyczna, inteligentne narzędzia w dystrybucji energii, IT w energetyce wytwórczej, proekologiczne technologie w ciepłownictwie, rozwój technologii odnawialnych czy wykorzystanie gazu w energetyce – polski rynek energii rozwija się, podążając za globalnymi trendami. Najaktywniejsze firmy i najciekawsze branżowe projekty nagrodzono tytułami Nowe Impulsy 2017
Nasza

Historia

 1. 2005 Company start, SAM EVII development project
 2. 2007 Preparation for serial certified production of SAM EVII
 3. 2008 Electric ATVs development
 4. 2009 Manufacturing of first 100 SAM EVII electric cars
 5. 2010 Development of battery pack for Smith Electric Vehicles 8,5ton truck
 6. 2011 Development of battery packs for Citroen Survolt and KTM Freeride E
 7. 2012 Development of battery pack for Solaris electric bus
 8. 2013 Battery pack for electric buses for Karsan and Ursus
 9. 2014 Launching of serial production of LFP based battery packs
 10. 2015 Launching of serial production of LTO and NMC based battery packs
 11. 2016 Development of Battery packs for IRIZAR and TEMSA
 12. 2017Pierwszy w Polsce certyfikat homologacji R100.2 dla baterii litowo-jonowych o dużej gęstości energii opartych na technologii NMC w kategorii UVES 200 (Universal Vehicle Energy Storage)
 13. 2018Uruchomienie produkcji baterii litowo-jonowych na rynek telekomunikacyjny
Realizuj swoje pasje

Napisz do nas

Dołącz do Nas, realizuj pasje, rozwijaj się współtworząc razem z nami rozwiązania przyszłości. Jeżeli jesteś na to gotowy z przyjemnością powitamy Cię w naszych szeregach.