Poznaj naszą firmę
O nas
Poznaj naszą firmę
O nas

Nasze systemy wykorzystywane są na całym świecie
Impact Clean Power Technology S.A. jest wiodącym producentem systemów bateryjnych dla transportu publicznego, przemysłowego, komercyjnego, robotów AGV oraz stacjonarnych magazynów energii dla OZE i tradycyjnej energetyki. Oprócz rynku krajowego, nasze produkty sprzedajemy w Stanach Zjednoczonych, Niemczech, Hiszpanii, Turcji i we Włoszech. Dzięki ciągłym inwestycjom w badania i rozwój stworzyliśmy rozwiązania, które pozwoliły nam zbudować międzynarodowe portfolio stałych Klientów. Odbiorcami naszych baterii są m.in. Solaris Bus & Coach, Voight, JBT, Kiepe Elektrik, TEMSA, Dancer Bus, Phoenix Motorcars, Innogy, PGE EO. Stworzenie produktów, które zyskały najwyższe uznanie w szeroko pojętej branży e-mobilności to efekt współpracy naszych inżynierów z najlepszymi ośrodkami naukowymi w kraju. Synergia nauki i biznesu poskutkowała uzyskaniem znaczącej przewagi konkurencyjnej. Dzięki niej nasze obroty w ciągu ostatnich czterech lat zwiększyły się dziesięciokrotnie.
Zespół ICPT S.A. to ponad 180 wysoko wyspecjalizowanych pracowników w tym 60 inżynierów różnych specjalności. Firma przy wykorzystaniu najnowszych technologii produkcji, jak np. spawania laserowego, realizuje złożone i skomplikowane projekty. Ich efektem są produkty charakteryzujące się wysoką jakością i skalowalnością rozwiązań.
Misja
Rozkręcanie elektromobilności.
Wizja
Utrzymanie pozycji lidera na polskim rynku i stanie się jednym z trzech największych dostawców nowoczesnych systemów bateryjnych w Europie.
Kierownictwo firmy
Zarząd spółki

Bartłomiej Kras
Prezes Zarządu
Przez ostatnich 14 lat związany z branżą e-mobilności. Specjalista w zakresie projektowania i wdrażania systemów akumulatorów litowo-jonowych. Zarządzał wieloma takimi projektami realizowanymi przez firmę od początku jej istnienia, zakończonymi wdrożeniami i komercjalizacją na całym świecie, m.in. dla takich firm jak Citroen, Bosch, SAM Group, Smith Electric Vehicles, Solaris, Ursus, Vosloh Kiepe, Voith, Temsa i KTM. Był kierownikiem projektów badawczo-rozwojowych w międzynarodowych konsorcjach, tj. TAILORWELD, TOLPE czy KORANET. Jest autorem i współautorem szeregu patentów, znaków towarowych i unikalnych rozwiązań technicznych z zakresu elektromobilności, akumulatorów litowo-jonowych, ogniw paliwowych i sterowania systemem. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, na której otrzymał tytuł doktorski. Ukończył również szkolenia organizowane przez Instytut ICAN (Harvard Management Course).

Stanisław Szadkowski
Wiceprezes Zarządu
Stanisław Szadkowski jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Warszawskiej. Po dwuletnim stażu w Ursusie wyjechał na początku lat 70. do Belgii, gdzie najpierw pracował w przemyśle maszynowym, a następnie w hutnictwie. Na początku lat 80. stworzył unikalny system sterowania przepływem w procesie ciągłego odlewania stali, który następnie skomercjalizował w większości stalowni na całym świecie. W połowie lat 90. wrócił do Polski i reaktywował słynną niegdyś fabrykę obrabiarek „Mechanicy Pruszków”. Stanisław Szadkowski był współtwórcą i Prezesem Zarządu spółki Impact Automotive Technology, która powstała w celu modernizacji i wdrożenia do seryjnej produkcji szwajcarskiego prototypu pojazdu elektrycznego SAM. Następnie współtworzył Impact Clean Power Technology S.A. Był wieloletnim Członkiem Zarzadu. Był również Przewodniczącym RN spółki. Pełnił też funkcję CTO, by pod koniec 2019 r. powrócic do Zarządu.

Krzysztof Dresler
Członek Zarządu
Posiada dwudziestoletnie doświadczenie w bankowości oraz instytucjach rynku kapitałowego. Przez ponad 10 lat pracował w bankowości, m.in. jako wiceprezes zarządu PKO Bank Polski SA w latach 2008-2011. Przewodniczył Komitetowi ds. Zarządzania Aktywami i Pasywami oraz Komitetowi Kredytowemu Banku. W latach 2010-2012 był sekretarzem Rady Nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA.W 2012 roku został odznaczony odznaką honorową Prezesa Narodowego Banku Polskiego „Za zasługi dla Bankowości Rzeczypospolitej Polskiej”. We wcześniejszym okresie był Dyrektorem Zarządzającym w Pekao SA, a jako Chief Financial Officer oraz Reporting Officer w Xelion Doradcy Finansowi Unicredit Group. Jest członkiem wielu organizacji, m.in. Global Association of Risk Professionals, Professional Risk Management International Association oraz Rady Fundacji na rzecz Standardów Doradztwa Finansowego EFPA Polska. Ukończył finanse i bankowość w Szkole Głównej Handlowej oraz podyplomowe studia filozoficzne w Collegium Civitas, program menedżerski „Zarządzanie dla przywództwa w biznesie” przygotowany przez University of New Brunswick, a także Studia Podyplomowe „Studium Controlingu Bankowego”.

Arkadiusz Krzemiński
Członek Zarządu
Posiada 30 – letnie doświadczenie w sektorze finansowym. M.in. przez pięć lat był Wiceprezesem Zarządu w Handlowy Leasing S.A. Brał udział w opracowaniu koncepcji spółki (członek grupy założycielskiej). Sprawował kompleksowy nadzór merytoryczny i organizacyjny nad obszarami księgowości, podatków, controllingu i informacji zarządczej, finansowania, realizacji umów leasingowych, administracji oraz IT. Odpowiadał za sprawozdawczość finansową, zarządczą, planowanie finansowe oraz podatki. Następnie Dyrektor Zarządzający CFO w Grupie Pekao Leasing S.A. (po połączeniu Pekao Leasing i Finanse SA oraz Pekao Auto Finanse SA z Pekao Leasing Sp. z o.o.), poprzednio członek Grupy Menedżerskiej w spółkach leasingowych Grupy BPH i Pekao – członek zarządu Pekao Leasing Holding SA, członek zarządu spółki Pekao Auto Finanse SA, członek zarządu BTL SA do czasu połączenia z BPH Leasing SA, wiceprezes zarządu PBK Leasing SA do czasu połączenia z BPH Leasing SA). Pełnił również obowiązki Dyrektora Departamentu Finansów w mLeasing Sp. z o.o. Członek Rad Nadzorczych PayPro S.A. – (od 2019 Przewodniczący Rady Nadzorczej), Currency One S.A. i PayPo Sp. z o.o. Absolwent Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie Szkoła Główna Handlowa).

Wysoka jakość
Każdy z naszych produktów przechodzi bardzo rygorystyczny proces testów i weryfikacji właściwości, co gwarantuje, że tworzone przez nas rozwiązania charakteryzują się najwyższą wydajnością i jakością.

Skalowalność
Rozwiązania charakteryzujące się wysoką wydajnością oraz skalowalnością są najefektywniejsze. Dla branży transportu publicznego kierującej się zasadami zrównoważonego rozwoju jest to niezwykle ważne. Nasze produkt to gwarantują.

INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA
Posiadamy wysoko wyspecjalizowaną kadrę projektową co gwarantuje świadczenie usług w sposób innowacyjny i na najwyższym poziomie. Posiadamy autorskie, niezawodne rozwiązania technologiczne, które ciągle udoskonalamy, aby zadowoliły nawet najbardziej wymagających Klientów.

ZRÓWNOWAŻONY PROCES
Najważniejszy dla nas jest Klient, dlatego w całym procesie stawiamy na zrozumienie jego potrzeb. Efektem takiego podejścia są „uszyte na miarę”, unikatowe rozwiązania projektowe i produkcyjne.
Wyróżnienia
Nagrody
Nasze działania były wielokrotnie dostrzeżone i nagradzane zarówno w Polsce jak i za granicą.

Symbol Innowacji 2020
przyznany przez kapitułę ogólnopolskiego programu medialnego Symbole prowadzonego od 10 lat przez redakcję „Monitora Rynkowego”, niezależnego dodatku do „Dziennika Gazety Prawnej” i „Monitora Biznesu”, dystrybuowanego wraz z „Rzeczpospolitą”.

TOP 10 Energy Storage Solutions Provider in Europe 2019 w rankingu Energy CIO Insight
Miejsce w rankingu 10 najlepszych dostawców rozwiązań w zakresie magazynów energii wydawnictwa Energy CIO Insight

Wizjonerzy 2018
„WIZJONERZY” to nagroda Dziennika Gazety Prawnej dla wiodących postaci polskiego biznesu. Honoruje tych właścicieli firm i menedżerów, którzy mieli wizję, determinację i odwagę, którzy wdrożyli wielkie projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego, którzy dzięki swojemu uporowi i determinacji potrafili podnieść wartość firmy.

Nowe Impulsy 2017
Efektywność energetyczna, inteligentne narzędzia w dystrybucji energii, IT w energetyce wytwórczej, proekologiczne technologie w ciepłownictwie, rozwój technologii odnawialnych czy wykorzystanie gazu w energetyce – polski rynek energii rozwija się, podążając za globalnymi trendami. Najaktywniejsze firmy i najciekawsze branżowe projekty nagrodzono tytułami Nowe Impulsy 2017
Struktura
firmy
ICPT S.A. projektuje i realizuje złożone i trudne projekty, które wymagają od naszych inżynierów wąskiej specjalizacji. Dlatego pracują oni w dedykowanych zespołach:

Mechanika
Zespół mechaniczny, odpowiedzialny za tworzenie komponentów podzespołów i obudów.

Software
Zespół, który tworzy oprogramowanie do zarządzania energią i monitorowania procesów związanych z eksploatacją i wykorzystaniem baterii.

Hardware
Zespół projektujący układy elektroniczne odpowiedzialne za prawidłową pracę naszych baterii.

Elektryka
Zespół elektryczny, który odpowiada za konfigurację całości połączeń elektrycznych od wyboru przewodów, po tworzenie wiązek i ogniw.

Logistyka
Zespół zajmuje się zarządzaniem łańcuchem dostaw od planowania do przepływu materiałów i surowców oraz zapewnieniem pełnej dostępności wyrobów gotowych dla klientów.
Czytaj więcej

Jakość
Zespół odpowiedzialny za zapewnienie najwyższej jakości produktów wysyłanych do Klienta zgodnych z zamówieniem i dokumentacją techniczną.

Sprzedaż
Zespół realizujący bieżącą sprzedaż naszych produktów odpowiedzialny za pozyskiwanie nowych oraz działania marketingowe i PR.

Obsługa posprzedażowa
Zespół zapewniający wsparcie posprzedażowe w tym doradztwo, konsultacje i serwis techniczny gwarancyjny i pogwarancyjny.
-
- 2005 Start firmy , rozpoczęcie prac nad projektem pojazdu elektrycznego SAM EVII
- 2007 Przygotowanie do certyfikowanej, seryjnej produkcji pojazdów SAM EVII
- 2008Prace nad rozwojem pojazdów elektrycznych ATVs
- 2009 Produkcja pierwszych stu samochodów elektrycznych SAM EVII
- 2010 Projektowanie i rozwój systemów bateryjnych dla Smith Electric Vehicles (8,5 tonowych ciężarówek)
- 2011 Projektowanie i rozwój systemów bateryjnych dla samochodów Citroen Survolt i KTM Freeride E
- 2012 Projektowanie i rozwój systemów bateryjnych dla autobusów Solaris
- 2013Powstają systemy bateryjne dla autobusów Karsan i Ursus
- 2014 Rozpoczęcie seryjnej produkcji baterii LFP
- 2015 Rozpoczęcie seryjnej produkcji baterii LTO i NMC
- 2016 Rozwój systemów bateryjnych dla autobusów IRIZAR oraz TEMSA
- 2017Pierwszy w Polsce certyfikat homologacji R100.2 dla baterii litowo-jonowych w kategorii UVES 200
- 2018 Uruchomienie produkcji baterii litowo-jonowych na rynek telekomunikacyjny
- 2019 Impact wśród Top 10 Energy Storage Solution Provider in Europe – 2019 wydawnictwa Energy CIO Insight
- 2020 Nowa generacja baterii UVES POWER GEN2 i UVES ENERGY GEN2.
Nasza