news

Aktualności

12-10-2017

Podczas XIV Kongresu Nowego Przemysłu w Warszawie 12.10.2017 r. firma ICPT S.A. otrzymała wyróżnienie Nowe Impulsy 2017 za rozwijanie i propagowanie innowacyjnych technik magazynowania energii.

KNP2017 Nagrody Nowe Impulsy.pdf


Kongresu Nowego Przemysłu


10-10-2017

Firma ICPT S.A.zaprezentuje jeden spośrod swoich innowacyjnych projektów baterii autobusowych podczas wydarzenia TBB (The Business Booster) w Amsterdamie w dniach 25-26.10.2017.
Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr.D06.

https://tbb.innoenergy.com/


10-10-2017

W dniach 20-25 października w Kortrijk w Belgii odbędą się największe w regionie targi autobusowe Busworld 2017. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zostaną wyróżnione projekty i firmy szczególnie wspierające zrównoważony transport. Obok tak znamienitych wystawców jak Van Hool, VDL Bus & Coach czy Alstom na trasie Sustainable Mobility Route będzie można zobaczyć stoisko polskiej firmy Impact Clean Power Technology S.A. produkującej baterie litowo-jonowe do autobusów elektrycznych na całym świecie m.in. dla Solaris Bus & Coach S.A.

Na stoisku ICPT S.A. nr 907c na hali 9 będzie można poznać ofertę produktową spółki oraz zobaczyć model 1:1 najnowszej baterii autobusowej, która uzyskała pierwszy w Polsce certyfikat homologacji regulaminem R100.2 dla rodziny standardowych baterii litowo-jonowych o dużej gęstości energii opartych na technologii NMC w kategorii UVES 200 (Universal Vehicle Energy Storage). Regulamin R 100.2 został wprowadzony w lipcu 2016 roku i określa warunki i testy bezpieczeństwa jakie musi spełniać bateria trakcyjna aby uzyskać homologację i być dopuszczona do ruchu. Pierwsze baterie firmy Impact tego typu trafiły już do autobusów elektrycznych Ursus City Smile 12 LFE dla MZA Warszawa.

Oprócz tego wyjątkowego produktu ICPT S.A. przedstawi równiej innowacyjny model długoterminowego wynajmu baterii autobusowych stworzony wraz ze spółką Wento pod szyldem Energy Storage Management. Przedsięwzięcie zakłada wykorzystanie wspólnych kompetencji dla ułatwienia przewoźnikom i przedsiębiorstwom komunikacji miejskiej wdrożenia nowoczesnych i efektywnych rozwiązań w zakresie elektryfikacji transportu miejskiego w skali kraju i Europy. ESM proponuje trwałość oraz wiarygodność relacji z klientem poprzez związanie długoterminowym kontraktem na wynajem baterii, zarządzaniem ich flotą oraz zapewnienie mobilności w oparciu o budowaną na potrzeby konkretnego projektu infrastrukturę ładowania.

Udział rodzimej firmy ICPT S.A. w prestiżowym wydarzeniu branżowym jakim są targi Busworld jest bardzo istotne z punktu widzenia polskiej przedsiębiorczości i promocji innowacyjnych krajowych wyrobów najwyższej jakości w Europie i na świecie.

https://www.busworldeurope.org/exhibition/sustainable-mobility
https://www.busworldeurope.org/visitors


25-09-2017

Firma Impact Clean Power Technology S.A. (ICPT) z Warszawy, czołowy europejski producent baterii napędowych do autobusów i ciężarówek uzyskała pierwszy w Polsce certyfikat homologacji regulaminem R100.2 dla rodziny standardowych baterii litowo-jonowych o dużej gęstości energii opartych na technologii NMC w kategorii UVES 200 (Universal Vehicle Energy Storage). Regulamin R 100.2 został wprowadzony w lipcu 2016 roku i określa warunki i testy bezpieczeństwa jakie musi spełniać bateria trakcyjna aby uzyskać homologację i być dopuszczona do ruchu.

Testy i badania homologacyjne przeprowadzono w hiszpańskim laboratorium IDIADA, gdyż Polska nie posiada odpowiednio wyposażonej i akredytowanej. Uzyskanie certyfikatu dla swojej nowej rodziny baterii trakcyjnych umacnia ICPT na pozycji krajowego lidera i jednego z trzech czołowych producentów baterii w Europie.
Pierwsze homologowane baterie trafiły już do serii autobusów Ursus dostarczonych do Warszawy, gdzie od kilku lat jeździ już z powodzeniem 10 autobusów elektrycznych firmy Solaris, również z bateriami wyprodukowanymi przez ICPT.

ICPT prowadzi obecnie homologację następnej rodziny szybko ładowalnych baterii do autobusów i ciężarówek opartych o ogniwa litowo-jonowe LTO. Pozwalają one na stosowanie mniejszych i lżejszych baterii doładowywanych w kilka minut na przystankach końcowych, co znacznie zwiększa uniwersalność i zasięg pojazdów. Dedykowane stacje ładowania tego typu instalowane są obecnie w Warszawie.

ICPT działa na rynku litowo-jonowych baterii trakcyjnych od kilkunastu lat. Autobusy, w wiekszości produkcji firmy Solaris, napędzane bateriami wyprodukowanymi w zakładach w Piastowie przejechały już ponad 3 miliony kilometrów po ulicach wielu europejskich miast. ICPT jest aktywnym uczestnikiem programu E-Mobility i współpracuje z największymi producentami autobusów i ciężarówek w kraju i za granicą.

http://infobus.pl/impact-z-certyfikatem-r100-2-na-baterie_more_98591.html


15-09-2017

Podczas pierwszego dnia 30 Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich ENERGETAB (12.09) APS Energia otrzymała Złoty Medal PGE Energia Odnawialna za APStorage, magazyn energii ze sterownikiem funkcji sieciowych z modułami litowo-jonowymi NMC firmy ICPT. Magazyn od roku jest testowany na stacji Innogy RWE Stoen Operator pod kątem jego wpływu na poprawę jakości sieci elektroenergetycznej.


22-06-2017

27.06. w panelu o godzinie 15:45 Filip Jankun wygłosi prezentację pt. „Strategie ładowania i doładowywania nowoczesnych baterii trakcyjnych”. podczas Komisji Autobusowej IGKM w Krakowie


07-06-2017

Podczas wydarzenia Impact'17 (Kraków, 31.05. - 1.06) Adam Olszewski reprezentował Impact Clean Power Technology S.A. w panelu "Strategie rozwoju zrównoważonego transportu miejskiego".
Strona wydarzenia:
http://impactcee.com/pl/


06-06-2017

Zapraszamy na prelekcję Radosława Gutowskigo z ICPT organizowaną wspólnie z Kołem Naukowym Energetyki Niekonwencjonalnej na temat magazynów energii dla energetyki. Wydarzenie odbędzie się 13.06. o godzinie 18:15 Szczegóły w załączniku.

Plakat prelekcja


05.06.2017

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach EES Europe. Liczymy na to, że nowe kontakty zaowocują dalszą pomyślną współpracą.


EESEurope


24.05.2017

24.05.2017 odbyło się Forum Kobiet w Infrastrukturze i Transporcie. Na wydarzenie licznie przybyły przedstawicielki firmy Imact Clean Power Technology S.A.


ForumKobiet


16-05-2017

Zachęcamy do obejrzenia filmu z konferencji "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która odbyła się na Politechnice Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza w dniach 24-25.04.2017 r.
Zobacz wideo
Gościem panelu był prezes ICPT S.A. pan Konrad Makomaski


22-04-2017

Dnia 30.03.2017 firma ICPT S.A. wzięła udział w Konferencji E-bus.
Podczas wydarzenia zaprezentowaliśmy nową inicjatywę pod nazwą Energy Storage Management realizowaną wspólnie z firmą Wento. Jest to kompleksowe rozwiązanie dla polskich samorządów umożliwiające długoterminowy wynajem baterii zasilających autobusy elektryczne oraz infrastruktury ładującej wraz z zapewnieniem usługi efektywnego zarządzania eksploatacją baterii.

Artykuł na portalu Infobus.pl: http://infobus.pl/konferencja-e-bus-impact-chce-oferowac-nie-tylko-baterie-film-_more_93817.html#
Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=Nt0zGJ-x3qU&feature=youtu.be


21-04-2017

Pan Radosław Gutowski będzie reprezentował firmę ICPT S.A. podczas konferencji „ELEKTROMOBILNOŚĆ – SZANSĄ ROZWOJU POLSKIEJ GOSPODARKI” organizowanej przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach (Uczelnia Artystyczno-Techniczna) w dniach 26-27.04.2017 r.

Planowane są nasze wystąpienia w obrębie paneli:
I Samochody elektryczne, czy to już?
II Systemy zasilania, magazynowanie i zarządzanie energią
Więcej informacji na FB:
https://www.facebook.com/events/1891096614496031/
Podziękowanie.pdf


21-04-2017

Katedra Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza, Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckie Koło Naukowe „Eurointegracja” serdecznie zapraszają do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która odbędzie się w dniach 24-25 kwietnia 2017 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.
Panelistą debaty „POTENCJALNE PRZEWAGI KONKURENCYJNE - elektromobilność, ICT, IT” będzie Prezes ICPT Pan Konrad Makomaski, który opowie o najnowszych rozwiązaniach naszej firmy na przykładzie projektu „E-Bus”. Zapraszamy 24.04.2017 do auli V-1. Konferencja będzie transmitowana na żywo w telewizji internetowej i kablowej w ramach grupy medialnej RzeszównaŻywo. Nagrania z konferencji zostaną też opublikowane na You Tube na kanale „Instytutu Polityki Energetycznej im. I. Łukasiewicz”.

Strona internetowa Konferencji: http://www.instytutpe.pl/konferencja-2016-2/
Strona Wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/233452970424396/?active_tab=discussion


20.04.2017

20.04.2017 wzięliśmy udział w Debacie Oksfordzkiej Kół Naukowych na temat e-mobility w Instytucie Techniki Cieplnej PW. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.


OxfordStyleDebate


20-04-2017

Wiceprezes, Bartek Kras zaprezentuje ICPT S.A. podczas 4. Forum Energetycznego Polska-Niemcy na targach w Hanowerze 24.04.2017 r. Udział w wydarzeniu potwierdził też m.in Wiceminister dr Michał Kurtyka z Ministerstwa Energii a także Sekretarz Stanu Rainer Bomba z niemieckiego Ministerstwa Transportu i Infrastruktury. Forum będzie zamkniętym spotkaniem dla grona 40 ekspertów, przedstawicieli rządów, miast i przedsiębiorców. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Stosunków Międzynarodowych oraz Pflüger International.


10.04.2017

Dziękujemy za odwiedzenie stoiska ICPT na targach The Battery Show w Sindelfingen w dniach 4-6 kwietnia. Wydarzenie to było bardzo inspirujące i pomogło nam zawrzeć nowe kontakty biznesowe.


TheBatteryShow


10.04.2017

31 grudnia 2016 oficjalnie dobiegł końca projekt Incobat. Odbiór projektu przez komisarz unijną Oanę Radu miał miejsce 9 lutego w siedzibie ICPT. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Konsorcjum z firm: AVL List GmbH, Ideas&Motion, Fraunhofergesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung E.V., Infineon Technologies Austria AG, Infineon Technologies AG, Manz Italy SRL, Chemnitzer Werkstoffmechanik GmbH, and ICPT S.A. Rezultat projektu - innowacyjny system zarządzania baterią został zaprezentowany w działaniu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.


14-03-2017

Seminarium dotyczące magazynów energii organizowane wspólnie z APS Energia zostało podsumowane na łamach portalu "Urządzenia dla Energetyki" oraz w wersji papierowej w najnowszych, marcowych, wydaniach prasy branżowej: "Wiadomościach Elektrotechnicznych" i "Urządzeniach dla Energetyki".


06-03-2017

ICPT serdecznie zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska nr B204 na targach "The Battery Show", które odbędą się w dniach 4-6 kwietnia 2017 w Sindelfingen. By zarejestrować się bez opłat jako nasz gość kliknij w link:


10-02-2017

20 kwietnia 2017 r. o godzinie 18:30 w sali T1 Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej odbędzie się Debata Oksfordzka Kół Naukowych na temat e-mobility. Wydarzenie będzie miało miejsce już po raz szósty. W tym roku przedstawiciele Koła Naukowego Energetyków PW i Studenckiego Koła Naukowego Energetyki Niekonwencjonalnej zmierzą się z tematem elektromobilności.

Tematem debaty będzie: E-mobility jako odpowiedź na zmiany w strukturze wytwarzania energii elektrycznej w Polsce.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego prelegenci KNE i SKNEN przedstawią swoje argumenty. Przewidziana jest również dyskusja z przedstawicielami kadry naukowej Wydziału MEiL i zaproszonych firm na temat rozwoju elektromobilności w Polsce.

W gronie specjalistów wystąpi pan Maciej Kwiatkowski z firmy Impact Clean Power Technology S.A.
Wstęp wolny.

Chcesz wiedzieć więcej?

Strona internetowa Koła Naukowego Energetyków PW
Fanpage KN Energetyków PW na portalu Facebook
Fanpage SKN Energetyki Niekonwencjonalnej PW na portalu Facebok


9.02.2017

31 grudnia 2016 oficjalnie dobiegł końca projekt Incobat. Odbiór projektu przez komisarz unijną Oanę Radu miał miejsce 9 lutego w siedzibie ICPT. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli Konsorcjum z firm: AVL List GmbH, Ideas&Motion, Fraunhofergesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung E.V., Infineon Technologies Austria AG, Infineon Technologies AG, Manz Italy SRL, Chemnitzer Werkstoffmechanik GmbH, and ICPT S.A. Rezultat projektu - innowacyjny system zarządzania baterią został zaprezentowany w działaniu. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.


Megabat


31-01-2017

Seminarium dotyczące magazynów energii organizowane wspólnie z APS Energia zostało podsumowane na łamach portalu Rynek Elektryczny.


23-01-2017

ICPT zaprezentuje swoją ofertę na seminarium "Magazyny energii jako element nowoczesnego systemu elektroenergetycznego" organizowanym przez APS Energia w dniach 26-27.01.2017.


APSEnergia


08-12-2016

28.11.2016 ICPT podpisało list intencyjny z firmą Solaris jako liderem oraz przedstawicielami polskich przedsiębiorstw i uczelni technicznych w sprawie utworzenia klastra na rzecz rozwoju elektromobilności. Sygnatariusze listu zadeklarowali wolę współpracy między innymi w obszarze rozwoju konstrukcji autobusów elektrycznych, baterii oraz sposobów ich ładowania. Szczegóły znajdują się w załączniku.


emobilnosc


08-12-2016

ICPT wzięło udział w targach The Business Booster organizowanych przez Innoenergy w Barcelonie w dniach 23-24 listopada 2016. Podczas wydarzenia zaprezentowano projekt "E-bus battery" realizowany przez klaster z udziałem ICPT. http://tbb.kic-innoenergy.com/exhibitor-category/smart-grids-and-storage/

ESS

20-09-2016

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji pod hasłem "Nowoczesne magazyny energii dla autobusów elektrycznych wykorzystujące ogniwa litowo-jonowe" organizowanej przez ICPT podczas Targów Transexpo 2016, które odbędą się 12 pażdziernika w Kielcach. Program wydarzenia znajduje się w załączniku.


Transexpo


05-08-2016

Firma Impact Clean Power Technology S.A. zaprasza do składania ofert na wykonanie wyprasek z tworzyw sztucznych, szczegóły znajdują się w załączonym zapytaniu. Procedura jest realizowana w ramach projektu: Public Transport Battery System_E-BUS BATTERY, w ramach programu KIC Innoenergy; Reference: 51_2014_IP122_ PUBLIC TRANSPORT BATTERY SYSTEM_E-BUS BATTERY. Załączniki do zapytania ofertowego zostaną udostępnione na wcześniejsze życzenie.

Zapytanie ofertowe nr 1-KIC-08-2016.pdf

11-07-2016

Zapraszamy do składania ofert na wykonanie opracowania technologii montażu produktów wykonanych przez ICPT, szczegóły znajdują się w załączonym zapytaniu. Procedura jest realizowana w ramach projektu: „Big energy storage systems cooperating with renewable energy sources” (Duże magazyny energii elektrycznej współpracujące z odnawialnymi źródłami energii).
Umowa nr GEKON1/02/213518/37/2015 o wykonanie i finansowanie projektu realizowanego w ramach programu GEKON – generator koncepcji ekologicznych/ as a part of GEKON Programme.

ZO 1-MEGABAT-07-2016.pdf

04-07-2016

Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska na targach EES Europe w Monachium w dniach 22-24 czerwca 2016 r. Było nam miło się z Państwem spotkać.

ESS

14-05-2016

Firma ICPT współdzieliła stoisko ze Stowarzyszniem Elektryków Polskich (SEP) na targach Expopower, które odbyły się w dniach 10-12 Maja, 2016. Nasz "Rozproszony system zarządzania zasobnikami energii do aplikacji mobilnych" otrzymał Medal Prezesa SEP. Jest to honorowe wyróżnienie dla najlepszego produktu będącego dziełem polskich inżynierów i techników elektryków.

Expopower

21-01-2016

W dniu 21.01.2016 zapraszamy na XII Konferencję "Bioenergia w rolnictwie", na której zaprezentujemy wykład pod tytułem "Nowoczesne magazynowanie energii w systemach OZE". Więcej informacji na stronie:

www.polagra-premiery.pl


05-10-2015

Firma ICPT S.A. wzięła udział w Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w dniach 22-25.09.2015 r. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.


Trako

04-09-2015

Firma Impact Clean Power Technology S.A. zaprasza do składania ofert na usługę spawania laserem elementów aluminiowych ogniw litowo-jonowych. Procedura jest realizowana w ramach projektu:Public Transport Battery System_E-BUS BATTERY; Umowa nr: 51_2014_IP122.

Zapytanie ofertowe KIC 09-2015


22-06-2015

Firma Impact Clean Power Technology S.A. zaprezentowała swój profil oraz najnowszą ofertę produktów podczas targów EES Europe 2015. Wydarzenie to było dogodną okazją do zapoznania się i omówienia potencjalnych perspektyw współpracy. Dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska. Mamy nadzieję na rozwinięcie owocnych i korzystnych kooperacji biznesowych. Do zobaczenia na kolejnej edycji targów!


wat

21-05-2015

Firma Impact Clean Power Technology S.A. zaprasza do składania ofert na akumulatory litowo-jonowe, szczegóły znajdują się w załączonych zapytaniach. Procedura jest realizowana w ramach projektu:„Large-capacity energy storage systems cooperating with renewable energy sources”Duże magazyny energii elektrycznej współpracujące z odnawialnymi źródłami energii); Umowa nr GEKON1/02/213518/37/2015 o wykonanie i finansowanie projektu realizowanego w ramach programu GEKON – generator koncepcji ekologicznych/ as a part of GEKON Programme.


Zapytanie ofertowe nr 1

Zapytanie ofertowe nr 2


27-04-2015

W dniach 22-23.04.2015 r. w siedzibie firmy Infineon w Monachium odbyło się spotkanie komitetu sterującego (Project Steering Board), w którego skład wchodzą przedstawiciele firm biorących udział w projekcie INCOBAT. Wytypowane osoby raportowały stan zaawansowania prac, zdobyte osiągnięcia i potencjalne problemy. W połączeniu ze spotkaniem PSB odbyły się również warsztaty związane z pakietem zadań WP5, w którym bardzo ważną część stanowią badania prowadzone w firmie ICPT. Będą one podstawą do oceny sukcesu całego projektu.

W części prezentacji firmy IMPACT przedstawiony został aktualny stan budowy baterii do samochodu demonstracyjnego Renault Twingo. Spotkanie zaowocowało doprecyzowaniem szczegółowych wytycznych do najważniejszych zadań testowo-walidacyjnych, jakie realizowane będą we wspomnianym WP5. Zainicjowane zostały również badania wytrzymałościowe, których celem jest jak najlepsze zamodelowanie elementów składających się na system bateryjny. Istotą dokładnego modelowania wytrzymałościowego jest radykalna redukcja kosztów w stosunku do prowadzenia prób z fizycznie istniejącymi obiektami.


13-04-2015

Dnia 13.04.2015 r. firma ICPT S.A. podpisała porozumienie o współpracy z Wojskową Akademią Techniczną (WAT). Uczelnia ta podlega bezpośredniemu nadzorowi Ministra Obrony Narodowej. Oprócz kształcenia studentów i podchorążych prowadzi również prace naukowe i rozwojowe w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa. Stanowi zaplecze naukowo badawcze i eksperckie w systemie bezpieczeństwa RP. Na mocy kontraktu strony wyraziły „wolę prowadzenia wszechstronnej współpracy w ramach posiadanych uprawnień i możliwości, określonych statutową działalnością”.


wat

31-03-2015

W dniach 25-27.03.2015 r. w ramach XIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń Elektrotechnika firma Impact Clean Power Technology S.A. zaprezentowała produkt Megalion ze swojej najnowszej oferty. Nasze stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem odwiedzających.

Podczas wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu pod patronatem Ministra Gospodarki na najbardziej „Innowacyjny Produkt lub Technologię” pokazywaną na Targach Elektrotechnika 2015. Na ręce Prezesa ICPT S.A. pana Konrada Makomaskiego przekazano III nagrodę w tej kategorii za pionierski system magazynowania energii Megalion. Zapraszamy do zapoznania się z kartą katalogową produktu na naszej stronie w zakładce „Produkty”.

Zorganizowano również cykl warsztatów i szkoleń. Pan Radosław Gutowski z naszej firmy wygłosił dwa wykłady o następujących tytułach: Innowacyjne systemy magazynowania energii dla układów fotowoltaicznych” oraz "Wykorzystanie technologii magazynowania energii w energetyce i telekomunikacji (wymagania dla systemu, przegląd rozwiązań, pomiar energii i układy sterowania, warunki oraz bezpieczeństwo pracy)”.


statuetka

24-03-2015

Firma ICPT S.A. zaprezentuje ofertę swoich najnowszych produktów na międzynarodowych targach EES Europe w Monachium w dniach od 10-12 czerwca 2015. EES Europe to wydarzenie gromadzące producentów innowacyjnych technologii i rozwiązań w dziedzinie baterii oraz systemów magazynowania energii. Targi stanowią dobrą platformę dla poznania trendów rynkowych oraz nawiązania kontaktów biznesowych.

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na targach EES Europe: Hala B1, Stoisko B1.132.

Imprezie towarzyszą największe targi energetyki słonecznej Intersolar Europe.


25-02-2015

Na łamach najnowszego wydania czasopisma "Autobusy" nr 1-2/2015 można przeczytać artykuł Filipa Jankuna i Daniela Łukasika "Modułowy system baterii trakcyjnych dla transportu publicznego", który przedstawia oferowane przez ICPT S.A. rozwiązania w zakresie baterii autobusowych.


19-02-2015

Firma Impact Clean Power Technology S.A. zaprasza do składania ofert na dostawę ogniw litowo-jonowych, szczegóły w załączonym zapytaniu. Procedura jest realizowana w ramach projektu: „Big energy storage systems cooperating with renewable energy sources” (Duże magazyny energii elektrycznej współpracujące z odnawialnymi źródłami energii);

Umowa nr GEKON1/02/213518/37/2015.pdf o wykonanie i finansowanie projektu realizowanego w ramach programu GEKON – generator koncepcji ekologicznych/ as a part of GEKON Programme.


18-02-2015

Dnia 5 listopada 2014 r. w Brukseli Komisja Europejska dokonała przeglądu projektu INCOBAT („Efektywny kosztowo system zarządzania bateriami wysokiego napięcia następnej generacji”) po pierwszym roku jego trwania. Celem projektu jest wydłużenie zasięgu pojazdu elektrycznego przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów jego eksploatacji poprzez ulepszenie współczesnych technologii zarządzania baterią. Firma Impact Clean Power Technology S.A. jest partnerem tego przedsięwzięcia. Przebieg INCOBAT-u został określony jako dobry – w przyjętym okresie zrealizowano większość założeń oraz celów technicznych projektu ze stosunkowo niewieloma wyjątkami.


24-10-2014

Nasza firma miała okazję zaprezentować swoją najnowszą ofertę baterii litowo-jonowych z przeznaczeniem dla transportu publicznego na targach eCarTec w Monachium w dniach 21-23.10.2014 r. Tegoroczna edycja wydarzenia okazała się sukcesem pod względem popularności stoiska ICPT. Cieszymy się, że nasze propozycje spotkały się z Państwa szerokim zainteresowaniem Odbyte z naszymi gośćmi rozmowy oraz spotkania były dobrą okazją do wymiany cennych doświadczeń. Okazały się bogatym źródeł konstruktywnej wiedzy i stanowią zalążek dalszej współpracy. Dziękujemy za tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że udało nam się zaciekawić Państwa proponowanymi przez ICPT rozwiązaniami a zdobyta podczas targów wiedza pozwoli nam udoskonalać naszą ofertę.

eCarTec

15-10-2014

W dniach 13-14.10.2014 r. byliśmy gospodarzem Project Steering Board Meeting dotyczącego projektu INCOBAT. Były to dwa dni intensywnych debat, podsumowania dotychczasowych prac oraz weryfikacji planów. Kolejne tego typu spotkanie już za pół roku, najprawdopodobniej na terenie Niemiec.

Incobat

19-09-2014

Firma Impact Clean Power Technology S.A. przedstawiła swoją najnowszą ofertę podczas miedzynarodowych targów ENERGETAB, które odbyły się w Bielsko-Białej w dniach 16 – 18 września 2014 r.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy odwiedzili nasze stoisko.

Energetab

10-09-2014

Zapytania ofertowe: MEGABAT Ogniwa Zapytanie ofertowe 1.pdf


01-09-2014

W dniach 21-23.10.2014 r. firma Impact Clean Power Technology S.A. będzie uczestniczyć w targach eCarTec organizowanych w Monachium . Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska nr 108 , hala 4.


14-08-2014

Zamówienie realizowane w ramach projektu unijnego.

Firma Impact Clean Power Technology S.A zakupi szafę sterowniczą 600 x 2000 x 600 mm Oferty prosimy składać w terminie do dnia 25 sierpnia 2014 roku drogą mailową lub osobiście w siedzibie spółki.

Więcej informacji pod nr telefonu: 22 758 68 65 oraz adresem elektronicznym info@icpt.pl.


02-05-2014

Impact Clean Power Technology S.A. opracowuje i dostarcza 62 zawansowane akumulatory trakcyjne oparte o technologię litowo-polimerową do w pełni zautomatyzowanych robotów pracujących na potrzeby stanowego szpitala uniwersyteckiego w Ohio, USA.


28-04-2014

Imact Clean Power Technology S.A. zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska oraz spotkania na XXIII Seminarium Naukowo-Technicznym organizowanym przez Instytut Napędów i Maszyn Elektrycznych Komel, które odbędzie się w dniach 28-30.05.2014 w Rytrze. Tematem przewodnim będą problemy eksploatacji maszyn i napędów elektrycznych. Więcej szczegółów na stronie www.komel.katowice.pl


15-04-2014

14-go kwietnia firma Impact Clean Power Technology S.A. wygrała przetarg na opracowanie i dostawę dwóch akumulatorów opartych o technologię litowo polimerową wraz z ładowarką do rodziny automatycznych robotów dla Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP.  • tel: +48 22 758 68 65
  • fax: 22 759 66 72
Impact Clean Power Technology S.A.
ul. Świętokrzyska 30/63
00-116 Warszawa, POLAND