Impact Clean Power Technology S.A.

Firma produkcyjno-handlowa Impact Clean Power Technology S.A. specjalizuje się w produkcji litowo-jonowych systemów magazynowania energii oraz integracji systemów dla transportu publicznego, energetyki i telekomunikacji. Spółka posiada bogate doświadczenie w projektowaniu i wytwarzaniu zintegrowanych systemów zasilania opartych na chemicznych źródłach prądu. Produkuje również elektroniczne układy sterowania pakietami bateryjnymi i ich systemami zarządzania termicznego.
ICPT oferuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie rozwoju elektrycznego napędu dla motoryzacji oraz zasobników energii i innych elementów pojazdów elektrycznych. Nasze pomysły w zakresie algorytmów zarządzania przepływem energii wykorzystywane są również w górniczych kolejkach elektrycznych oraz w automatycznych robotach transportowych w przemyśle. Dodatkowo, prowadzone są prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie dedykowanych pakietów bateryjnych, elektroniki oraz elektryfikacji pojazdów.

Obecnie spółka realizuje nowatorskie projekty dotowane ze środków publicznych oraz projekty komercyjne.

ICPT S.A. sprzedaje produkty i usługi na całym świecie m.in. w Europie, Ameryce Północnej oraz Azji i chce utrzymać ten trend w toku dalszego rozwoju.

Obszary działania:

 • Ciężarówki i autobusy elektryczne
 • Telekomunikacja
 • Energetyka
 • Systemy magazynowania energii
 • Górnictwo
 • Automatyka i robotyka
nfosigw
INNOWACYJNA GOSPODARKA

Zarząd

Spółka Impact Clean Power Technology S.A. (ICPT) jest prowadzona przez trójosobowy zarząd w składzie:

 • Konrad Makomaski – Prezes Zarządu


Konrad Makomaski

Konrad Makomaski jest absolwentem wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej oraz międzynarodowej szkoły biznesu i zarządzania INSEAD we Francji.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce, USA, Francji, Niemczech i innych krajach, pracując początkowo w dziedzinie automatyki przemysłowej ( Huta Katowice, Usinor Dunkerque, Vesuvius USA) a następnie informatyki zarządczej.

Przez ponad 10 lat pracował w firmie Oracle Corporation w USA, Francji i Polsce. Pod koniec lat 90 kierował polskim oddziałem firmy Informix zdobywając wiele korporacyjnych wyróżnień za osiągane wyniki. W latach 2001 - 2004 zbudował i kierował największym w Polsce rynkiem handlu elektronicznego B2B, firmą Otwarty Rynek Elektroniczny S.A – Marketplanet działającą w grupie Telekomunikacja Polska/France Telecom. Przez cały okres lat 1990 – 2008 zajmował się propagowaniem nowoczesnych metod projektowania systemów informatycznych i zarządzania projektami. W uznaniu zasług został jednym z pierwszych laureatów nagrody im. Marka Cara za działalność na rzecz informatyzacji administracji publicznej.

Konrad Makomaski jest ekspertem i długoletnim członkiem Rady Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz rzeczoznawcą PTI i pierwszym Przewodniczącym Polskiej Platformy Technologii Informatycznych. Współzałożyciel Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Ekologicznego – PPTTE.

W ostatnich kilku latach Konrad Makomaski zaangażował się w projektowanie i produkcję samochodów o napędzie elektrycznym oraz systemów bateryjnych dużej mocy. Pełnił funkcję Dyrektora ds. Rozwoju w firmie Impact Automotive Technologies z Pruszkowa – pierwszego w Polsce producenta seryjnego samochodu elektrycznego Re-Volt, a następnie kierował firmą Clean Power Technical Solutions, zajmującą się sprzedażą i koordynacja projektów związanych z rynkiem e-Mobility. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu w firmie Impact Clean Power Technology S.A. – czołowego europejskiego przedsiębiorstwa zajmującego się projektowaniem i budową nowoczesnych systemów bateryjnych i napędowych wielkich mocy.


 • Bartłomiej Kras – Wiceprezes

 • Rafał Weralski – Członek Zarządu

Infrastruktura

Sprzęt:

Firma ICPT S.A. posiada własne laboratoria, w tym laboratorium bateryjne wyposażone w urządzenia do testowania baterii trakcyjnych o parametrach do 900 V i 200 A. Oprócz tego w tym laboratorium znajduje się komora chłodnicza oraz grzewcza do badań środowiskowych oraz stanowisko do testów wibracyjnych.

Laboratorium elektroniczne wyposażone jest w testery układów elektronicznego zarządzania baterii oraz sprzęt pomiarowy (taki jak specjalistyczne oscyloskopy oraz mierniki) do opracowywania i badania układów elektronicznych. W firmie wykonywane są pomiary ochronne baterii trakcyjnych pojazdów za pomocą miernika parametrów sieci. Do pomiarów ochronnych Na wyposażeniu jest również profesjonalna kamera termowizyjna FLIR.

Oprogramowanie:

Nasi inżynierowie korzystają z nowoczesnych i uznanych wśród klientów środowisk inżynierskich takich jak Pro/ENGINEER, Altium Designer oraz Freescale CodeWarrior Embedded Software wspomagane przez LDRA Tool suite.

Spawanie laserowe:

ICPT posiada laser do spawania ogniw litowo-jonowych. Nasze Centrum Spawania Laserowego oferuje wysokiej jakości spoiny. Spawanie przebiega bezdotykowo i charakteryzuje się wysoką wydajnością energetyczną oraz powtarzalnością procesu. By odwiedzić stronę Centrum kliknij tutaj.

Certyfikaty


Firma ICPT S.A. od roku 2013 realizuje w swoich strukturach i procesach wymagania zawarte w międzynarodowej normie ISO 9001:2008, które dotyczą systemu zarządzania jakością w organizacji. Konsekwencją stosowania zaleceń normy jest dążenie do zdobycia uznania i zadowolenia klienta poprzez ciągłe doskonalenie dostarczanego wyrobu pod względem spełnienia wytycznych i oczekiwań klienta. Norma pomaga również zachować wymagania prawne dotyczące produktu.

Stawiając na najlepszą jakość naszych wyrobów korzystamy ze wskazówek zawartych w normie, które prowadzą nas poprzez wszystkie etapy tworzenia wyrobu od projektowania poprzez montaż aż do przekazania gotowego produktu klientowi. W związku z przyjętymi założeniami zależy nam na tym, by również komponenty oraz usługi świadczone przez naszych podwykonawców spełniały wymagane standardy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów regularnie monitorujemy i ewaluujemy pracę naszych poddostawców.

Dzięki normie ISO 9001:2008 udoskonalono organizację procesów biznesowych oraz poziom zarządzania w przedsiębiorstwie. Ten sam trend dotyczy bezpieczeństwa naszych produktów oraz ich konkurencyjności na światowym rynku.

Dodatkowo w firmie realizowane są założenia normy AQAP 2110:2009 (ang. Allied Quality Assurance Publication) zdefiniowane przez Międzynarodową Organizację Sił Zbrojnych (NATO) dotyczące zapewnienia jakości w zakresie projektowania, prac rozwojowych i produkcji. Ze względu na specyfikę działań wojskowych, których powodzenie polega na jakości dostarczanych produktów konieczne jest wdrożenie tego dodatkowego standardu do procesu produkcji. Certyfikacja ta sprawiła, że przedsiębiorstwo ICPT S.A. sukcesywnie staje się cenionym dostawcą sprzętu oraz jego komponentów dla sił zbrojnych w obrębie NATO.

Firma Impact Clean Power Technology S.A. (ICPT) z Warszawy, czołowy europejski producent baterii napędowych do autobusów i ciężarówek uzyskała pierwszy w Polsce certyfikat homologacji regulaminem R100.2 dla rodziny standardowych baterii litowo-jonowych o dużej gęstości energii opartych na technologii NMC w kategorii UVES 200 (Universal Vehicle Energy Storage). Regulamin R 100.2 został wprowadzony w lipcu 2016 roku i określa warunki i testy bezpieczeństwa jakie musi spełniać bateria trakcyjna aby uzyskać homologację i być dopuszczona do ruchu.
Testy i badania homologacyjne przeprowadzono w hiszpańskim laboratorium IDIADA, gdyż Polska nie posiada odpowiednio wyposażonej i akredytowanej. Uzyskanie certyfikatu dla swojej nowej rodziny baterii trakcyjnych umacnia ICPT na pozycji krajowego lidera i jednego z trzech czołowych producentów baterii w Europie.

Pobierz Certyfikat

ISO

AQAP

1. „Drugie życie” baterii z elektrobusów - portal Transport Publiczny

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/drugie-zycie-baterii-z-elektrobusow-53344.html

2. Can Poland build the next 'it' car? Two innovative production vehicles show the breadth — if not the depth — of Poland's emergent automobile industry. - portal BBC Autos

http://www.bbc.com/autos/story/20160907-is-warsaw-the-next-motor-city

3. SAM - polski samochód elektryczny. - portal Onet.moto

http://moto.onet.pl/aktualnosci/sam-polski-samochod-elektryczny/eqgx12

4. Samochody ekologiczne - TVP VOD, Kapitalny program

http://vod.tvp.pl/22945028/26122015

5. Baterie do pojazdów zasilą NewConnect

http://www.pb.pl/2460173,13353,baterie-do-pojazdow-zasila-newconnect

6. Bohater filmu "Ciacho" wylicytowany przez Lease Plan - portal V10

http://www.flota.v10.pl/Bohater,filmu,Ciacho,wylicytowany,przez,LeasePlan,39951.html

7. Elektryczna żaba z Pruszkowa - portal wp.moto

http://moto.wp.pl/kat,23681,title,Elektryczna-zaba-z-Pruszkowa,wid,11930436,wiadomosc.html

8. Pakiet akumulatorów Re-Volt a ujemna temperatura - portal samochodyelektryczne.org

http://samochodyelektryczne.org/pakiet_akumulatorow_re-volt_a_ujemna_temperatura.htm

9. Konkurs Poznaj Dobry Wzór 2010 - portal Puls Biznesu

http://kariera.pb.pl/2217855,9460,konkurs-poznaj-dobry-wzor-2010

10. Driving down pollution: Next-generation electric car. - AFP news agency

https://www.youtube.com/watch?v=LdKQrSrjpQM

11. BZ WBK Leasing finansuje ekoauta - portal Puls Biznesu

http://logistyka.pb.pl/2051082,32215,bz-wbk-leasing-finansuje-ekoauta

12. Re-Volt - portal samochodyelektryczne.org

http://samochodyelektryczne.org/re-volt.htm

13. Jazda pod prądem - magazyn Neewsweek Polska

http://www.newsweek.pl/wydania/1097
http://www.newsweek.pl/biznes/jazda-pod-pradem,41538,1,1.html

14. SAM rusza z produkcją - portal samochodyelektryczne.org

http://samochodyelektryczne.org/sw_sam_rusza_z_produkcja.htm

15. Produkcja SAM w Polsce rusza!

http://samochodyelektryczne.org/sw_produkcja_sam_w_polsce_rusza.htm

16. Polish re-engineered Cree SAM to roll again? - portal AutoBlog

http://www.autoblog.com/2008/07/29/polish-re-engineered-cree-sam-to-roll-again/#slide-125829

17. Medal prezesa SEP -na targach Transexpo 2016 - portal ise.pl

http://ise.pl/informacje/5065-targi-expopower-2016-za-nami

18. Bartek Kras – Magazynowanie energii w Polsce. - program Rzecz o Biznesie

http://www.rp.pl/RZECZoBIZNESIE/161039900-Bartek-Kras--Magazynowanie-energii-w-Polsce.html#ap-1

19. Impact z certyfikatem R100.2 na baterie

http://infobus.pl/impact-z-certyfikatem-r100-2-na-baterie_more_98591.html

 • tel: +48 22 758 68 65
 • fax: 22 759 66 72
Impact Clean Power Technology S.A.
ul. Świętokrzyska 30/63
00-116 Warszawa, POLAND